Ženská intuice: Nejlepší návod na světě

Nedá mi to. Už to prostě musím napsat! Setkávám se s tím stále a stále dokola. Ze všech stran na nás blikají úžasně silné titulky typu Jak zaručeně vyřešit, rozvinout, potkat, dosáhnout… tak proč, když máme na každém kroku tolik osvědčených postupů, proč nejsme společnost šťastných, vyrovnaných lidí?

Všechny ty osvědčené a zaručené návody jsou psané tak přesvědčivě a někdy i direktivně, že to člověku prostě nedá a přemýšlí: „Když to fungovalo všem okolo, tak já do toho taky půjdu!“ A šup, jsme lapeni. Kolotoč se roztočil. Zkoušíme jeden krok po druhém, návod po návodu a pořád nic. Nějak se ne a ne posunout z místa. Po více neúspěšných pokusech podle zaručených návodů si začínáme připadat jiní, divní a myšlenky typu „se mnou něco není v pořádku“ stále častěji napadají naši mysl. Co děláme špatně?

Milé ženy, ženy bohyně, kde byla naše intuice při čtení onoho zaručeného návodu?Kde byla naše intuice při rozhodování, že to, co zaručeně funguje, taky zkusíme? Na světě je tolik typů lidí, každý má svoji minulost, zkušenost a  prožívání. To celé z nás dělá osobnost jedinečnou. A k vedení této jedinečné bytosti jsme dostaly každá svou unikátní navigaci. Ženskou intuici. Ano, naši jedinečnou ženskou intuici pro naši jedinečnou ženskou bytost.

,,Intuice je funkce, kterou vidíte za roh, což ve skutečnosti nemůžete udělat, ale ona to udělá za vás a vy jí důvěřujete.“ Carl Gustav Jung

Intuice spolehlivá navigace žen

Ženská intuice je silnější než všechny zaručené návody dohromady. A my na ni zapomínáme, odnaučujeme se tomu a čteme ty návody. Jak je možné, že zapomínáme na něco, co je nám vlastní, přirozené? Je to právě tím, že naši intuici nejsme zvyklé používat a mnohdy už ani vnímat. Žijeme  bez propojení s přírodními cykly, máme k dispozici nejrůznější technické vymoženosti, ze všech stran na nás útočí podněty, jako jsou radio, televize apod. Nežijeme v tichu a v harmonii sami se sebou. Průběh dne nám neřídí naše biologické rytmy, ale termíny schůzek v diáři. Co na tom, že se naše tělo dnes necítí a rádo by spočinulo v klidu a o samotě. Plán je předem daný a my jedeme jako stroje.  Vypínáme tak propojení s naší vnitřní moudrostí. A když už máme pocit, že bychom přeci jen měly něco změnit – objeví se právě spousta návodů – a my odpojeni od své vnitřní navigace je opět naslepo plníme.

Zkusme na návody pohlížet jako na inspiraci. Více naslouchat našemu vnitřnímu a moudrému rádci v podobě ženské intuice. Příště, až na nás bude blikat zase jeden zaručený návod, zeptejme se naší intuice, jestli je to opravdu směr, kterým se chceme dát. V čem může být pro nás tento návod inspirací?

Na chvilku se v klidu zastavte, zklidněte svoji mysl i dech, vnímejte, jak se cítí vaše tělo.Potom si otázky položte a zodpovězte. Vaši pozornost zaměřte z hlavy do těla a vnímejte, jak jednotlivé otázky a odpovědi prožíváte. Cítíte strach, úzkost, chlad, obavu? Pak se ptejte z čeho to pramení? A znovu vnímejte pocity, které se vám při odpovědích vyplavují. Vnímáte radost, lehkost, úlevu, nadšení? Máte chuť se rozeběhnout jít tento návod hned realizovat? Pak to bude ta správná cesta pro vás…

Každá máme svoji krásnou jedinečnost a k ní jsme dostaly skvělou ženskou intuici.

Co vám říká vaše intuice, když čtete zaručené návody? Jak jste na tom vy s intuicí?

 

Článek vyšel na webu www.zenysro.cz

Komentářů
Share
admin