Simona Frydrychová – Má ideální váha

Simona Frydrychová je pozoruhodná žena, která jde do hloubky ve všech svých konáních, ať už se jedná o vlastní sebepoznání či práci s klienty, které pro změnu provází na cestě jejich (sebe)poznáním. Její duchaplnost a hloubka jejích slov jsou doslova odzbrojující a vytvářejí velmi otevřenou a přátelskou atmosféru. Simona je krásná a éterická, stejně jako silná a moudrá. O tom, jak začala její spolupráce se známým psychosomatikem Dr.Dahlkem, co je program “Má ideální váha” i to, jak její život ovlivnila Světla, se dočtete v následujícím rozhovoru.

 

Simonko, jaká je Vaše profese? Představte nám, co děláte.

Byla jsem jednou na focení aury. Slečna, která dělala následný rozbor, mi řekla, že mám vyvádět lidi ze tmy do světla. Něco na tom bude. Provádím své klienty na jejich cestě z ne-moci ke zdraví za pomoci poznatků celostní psychosomatiky a tzv. životních principů, kde se ve finále všechno točí okolo tzv. stínu (nevědomých stránek naší přirozenosti) a jeho integrace zpět do světla vědomí. Přesně o to jde totiž u každého vyléčení jakékoli nemoci- o sebepoznání, rozšíření vědomí na základě integrace určité nevědomé, stínové tématiky zpět do vědomí a do života. Vycházím z filozofie Dr. Ruedigera Dahlke, kterého zároveň oficiálně zastupuji v České republice. Překládám také do češtiny jeho léčebné meditace. Novinkou v mém portfoliu pak je program k dosažení optimální váhy s názvem “Má ideální váha“, který je mou naprosto srdcovou záležitostí.

 

 

Jak jste se k doktoru Dahlkemu dostala? Jak začala vaše spolupráce?

Díky vlastní krizi. Sama jsem dřív bývala hodně nemocná. Když jsem dospěla do krizového bodu a v podstatě jsem už nemohla normálně fungovat, začala jsem hledat alternativní cesty. Do ruky se mi dostala jeho kniha Nemoc jako cesta. Od první chvíle mi byla jeho filozofie vnitřně velmi blízká. Vždycky mne bavila psychologie a fascinovalo mne objevování nepoznaných oblastí vlastní bytosti i druhých. Začala jsem číst jednu jeho knihu za druhou- a že jich doktor nenapsal málo! (napsal kolem 80 knih). Můj život začal nabírat úplně jiných kvalit a to nejen v rovině zdraví, ale především se začaly měnit moje vztahy a mizet konfliktní situace, život začal být víc v pohodě a už nebyl pro mne tak nevypočitatelný. Začala jsem žít vědoměji a utvářet si život podle svých představ.  Následně jsem pod vedením Ruedigera Dahlke absolvovala kompletní výcvik v aplikovaných principech života a psychosomatice a od roku 2015 zastupuji jeho pojetí v ČR.

 

Jací lidé k vám chodí, resp. s jakými problémy za Vámi chodí? Jsou to jen nemoci?

Právě, že ne. K mým klientům patří i lidé, kteří například prožívají složité životní situace a krize. Všechny krize mají totiž určitou výpovědní hodnotu a přinášejí nám důležité poselství na naší cestě sebepoznání. Hlásí nám, že jsme sešli z cesty. Mou úlohou je vlastně doprovázet klienty zpět na jejich cestu, kde je pak většinou i zdraví.

 

Jako jednu z Vašich aktivit jste zmínila projekt “Má ideální váha”. Co si pod tímto programem máme představit?

Jedná se o program  tvarování postavy a dosažení optimální váhy pomocí (nejen) celostní psychosomatiky a vedené meditace.  Je esencí mých vlastních poznatků a zkušeností s problémy s váhou a vedených meditací Dr. Dahlke na téma regulace váhy. Jedná se o nejnovější poznatky propojené s reálným prožitkem v intenzivní a transformativní formě, kde se na svou nespokojenost s váhou můžete podívat trochu jinýma očima, než dosud. Například zjistit, co je za ní opravdu na pozadí, tedy zvědomit si detailně svůj psychický i fyzický vzorec (nad)váhy a poté ho proměnit v konstruktivní vzor, který si pak bude stejně automaticky udržovat nově nastavenou a optimální hodnotu, jak to dělal ten původní baculatý. S tím jdou pak zpravidla ruku v ruce i nové chutě, jak na jídlo, tak nový styl života s větší lehkostí a to v přeneseném slova smyslu i doslova.

 

Jak tedy celý program probíhá?

 Je rozdělen do pěti intenzivních částí, které na sebe navazují a kde si každý klient zpracovává své individuální téma. Problémů s váhou totiž existuje tolik, jako lidí, kteří jím trpí. Už proto není možné, aby fungovala jedno jediné identické řešení pro všechny a už vůbec ne patent nebo dieta. Naše pojetí nabízí jedinečnou možnost, vyvinout si v procesu meditační terapie svůj osobní, na míru ušitý program k dosažení a udržení si optimální váhy. Za mého doprovázení celým procesem si každý individuálně objevuje a postupně přeprogramovává své vnitřní nastavení, které z hloubky psychiky reflektuje zdroj určité duševní podváhy a nekompromisně určuje to, jak vypadá tělo. Když toto nevědomé nastavení proměníme, můžeme se konečně začít věnovat něčemu jinému, než neustálému omezování a boji s vlastním tělem (jediným, které v tomto životě máme! No není to škoda?!) a vést opravdu naplněný život místo pouze přeplněného těla.

 

Vím, že další vaší aktivitou jsou překlady léčebných meditací Dr.Dahlkeho.

Ano, zatím jsem vydala dvě CD: Práce se stínem, které je z mého pohledu zásadní a každému, kdo se chce vydat cestou vědomého života a žít v souladu se sebou samým i druhými, doporučuji se stínem vědomě pracovat a „udělat si z něj přítele“. Druhé CD se jmenuje Můj vnitřní lékař a je o tom, že v sobě všichni máme svého „vnitřního lékaře“, jen je potřeba se s ním opětovně propojit. Tyto meditace pomáhají v sobě onu přirozenou instanci opět uvést v život a rozproudit tak léčivou energii. Je určeno těm, kteří už nějaké zdravotní problémy mají, ale je taktéž vhodné i jako prevence. Vedené meditace jsou úžasné v tom, že má člověk možnost nahlížet na věci nejen hlavou, která nic moc nevyřeší, ale z hloubky nitra a intuice, najít řešení a hlavně rozšířit si díky bezprostřednímu prožitku perspektivy vnímání vlastního problému. A o tom každé vyléčení je, nese s sebou vždy rozšíření vědomí o další střípek celistvosti.

 

Jak jste se o Světle dozvěděla a jak dlouho ji znáte?

Ke Světle chodím přes pět let a dozvěděla jsem se o ní z vyprávění od přátel, kteří u ní byli na čtení z energetického pole.

 

Jaké bylo vaše první čtení u Světly, s jakými pocity jste na něj šla?

Šla jsem tam otevřená a připravená na cokoli. Myslela jsem si, že už mám tu největší práci na sobě za sebou a že už mě nemůže nic překvapit. To jsem ale ještě netušila, že to zdaleka není konec a že mě ještě čeká spousta práce. Čtení bylo poměrně náročné a dlouhé, ukázalo se tam trauma z vlastního porodu, který nebyl vůbec jednoduchý.  Světla mi přečetla i způsob jakým to mohu vyčistit. A stalo se tak – což byl skutečně zlomový bod v mém životě. Od té doby se věci začaly zásadně měnit a hýbat. Neuvěřitelně se na základě toho posílil můj vztah s maminkou, se kterou jsme dříve neměly to správné napojení.

 

Vím, že jste čtení absolvovala více, o čem tedy byla další čtení?

Byla především o kultivaci životní síly a dočišťování ženské i mužské linie, ale také mi Světla velmi pomohla s mým posláním. Nějakou dobu to nešlo přečíst právě proto, že bylo nutné nejprve se očišťovat od nánosů minulosti a odhazovat postupně všechen balast. Mé povolání je spojeno mimo jiné s tím, že sama potřebuji mít svou minulost vyřešenou, abych byla ve své síle a autenticitě a mohla tak procesem uzdravování provázet druhé. Některá čtení byla také o vztazích. Když jsme například měli s partnerem krizi a nevěděla jsem, jak dál, šla jsem na čtení, abych umlčela hlavu a skrze Světlu nechala promluvit svou duši a intuici. Když Světla začala mluvit, okamžitě jsem věděla, že „to je to ono“, co jsem nebyla schopna vidět. Právě tohle je mimochodem na Světlušce pozoruhodné. Říká Vám věci přečtené na míru, cítíte, že to jde opravdu z vás. A tím nemyslím tzv. „z hlavy“, ale z hloubky nitra Vaší jedinečnosti a také jakéhosi vyššího napojení, zkrátka doslova čte z Vašeho energetického pole J

 

V čem Vám Světla pomohla?

Především důvěřovat své intuici. Že to, co v hloubi své duše cítím a jak vnímám své vnitřní vedení, že se mi to nezdá. Já mám se Světlou tu zkušenost, že dokáže obléci do slov a obrazů věci, které ve vašem nitru zrají a nemáte k nim zatím plný přístup, jen je jakoby cítíte. Svítí na cestu, když se člověk ve tmě a vlastní slepotě ztrácí. Velmi laskavě a v pocitu bezpečí a přijetí, což je velmi důležité, protože se často dotýkáte niterných záležitostí. Světla však umí i ne úplně příjemné věci podat s láskou a z takového nehodnotícího nadhledu.  Člověk má pocit, že je v pořádku přesně takový, jak je. Jen je potřeba něco trošku poopravit. Ale nikdy nemáte pocit, že byste byli špatní.

 

Také velmi oceňuji její neutralitu a laskavost a to že jsem nikdy necítila ani stopu odsouzení.

Ano, přesně tak, je takový balzám na duši J

 

Světla na čtení rozdává různé úkoly, jaké nejzajímavější úkoly jste měla?

Výzvou pro mne byla např. tantrajóga pro ženy, na kterou mne poslala. Po počátečním nekomfortu v ryze ženském prostředí jsem ale začala objevovat kouzlo a léčivou energii ženského kruhu, sdílení s ženami, dlouhé sukně a další věci, na které jsem dříve moc nebyla. Nakonec to byly moc hezké zážitky na cestě k ženské síle a ty dlouhé sukně jsem si i ráda zařadila do svého šatníku.

 

Světla dokáže z Vesmíru přečíst mnohé, mimo jiné ji lidé často vyhledávají, když potřebují poradit se svým podnikáním, prací. Ptala jste se někdy Světly i na svou práci?

Ano, poslední dobou se již věnujeme hlavně businessovému čtení, což každému, kdo se věnuje podnikání, vřele doporučuji. Mě samotné to ušetřilo spoustu času i peněz. Světla dokáže upozornit na to, kde bychom si sami mohli stát v cestě. Také vidí pravý a úžasný potenciál každého z nás, který třeba zatím sami jen nejsme schopni vidět a připustit si ho. Ale když nás Světla při čtení nechá nahlédnout za oponu, v hloubi své duše cítíme, že má pravdu a že to dokážeme.

 

Světla Vám navrhla kancelář. Jak takový návrh kanceláře probíhal?

Světla mi například při čtení „navrhla“ můj úžasný psací stůl. Když ho popisovala, viděla jsem před svým vnitřním zrakem, že mě úplně vystihuje, že to je přesně to, co jsem hledala. Nechala jsem si ho pak vyrobit na zakázku. Popsala mi také, jak vidí rozmístění nábytku, aby vše bylo v souladu se mnou a mým záměrem. Jen jsem byla malinko smutná, že mi vymluvila barvy, které mám tak ráda. Pravdou však je, že by barvy zbytečně rozptylovaly, protože potřebuji, aby se mí klienti plně soustředili na to, co říkám a ne na věci okolo. Zajímavé je, že Světla vidí i tyto psychologické detaily, které podprahově vnímáme, ale ne vždy nás hned napadnou.

 

Chcete něco dodat závěrem?

Čtení z energetického pole jsou úžasnou pomocí na cestě k sobě. Je skvělé díky nim nadčasově dojít k poznání a doslova prohlédnout něco, co zatím sami nejsme schopni jasně vidět, i když už to „v nás je“. Ale pak je potřeba také jít a udělat praktické kroky, třeba úkolky, co Světluška dává. Nic nám nespadne do klína samo od sebe a je potřeba jít naproti. Chci tím říct, že to, že mi Světla něco „přečte“, neznamená, že je to tím vyřešeno. Právě tam začíná práce na sobě a člověk musí jít a opravdu pro to (a pro sebe) něco udělat. Pak teprve může přijít opravdová změna a také sladká odměna.

 

www.dahlke.cz

 

Komentářů
Share
Světla Hoření