Dnešní čtení bylo dech beroucí

Dnes přišla slečna, která pracuje v kanceláři a cítí, že není šťastná. Je pořád nemocná. Ví, že je to proto, že tam prostě nechce být. Rodina jí říká, že určité věci se musí. Že kdyby chtěla jen dělat to, co ji baví, skončila by na okraji společnosti. Bez peněz. Bez domova. Bez prestiže. Slečna miluje focení. Vůbec mi to nepřijde jako beznadějný směr. A chápu její děs, že bude pořád muset pracovat v korporátním prostředí, které necítí jako své vlastní. (Toto chci ještě zdůraznit – že si uvědomuji, že pro jiné z nás je naopak toto místo to pravé a dokáži vnímat, že tak, jako já a slečna se toho děsíme, jiní se tam mohou cítit jak ryba ve vodě.)

Dnešní čtení bylo dech beroucí. Světla předala de facto celý podnikatelský záměr. Slečna ví, jak začít, kde začít, odnesla si úžasný název, jedinečnou radu, jak se odlišit od spousty jiných fotografů, dostala i plán, jak pak koníček uplatnit coby obživu – co, kde a komu nabízet. Nevím, jestli mohu psát víc. Třeba se za pár měsíců budeme moci všichni podívat na již hotové dílo.

Ostatně i já pracuji na zlepšení svých stávajících služeb, které jsme se Světlou minulý týden četly. Je to něco nádherného, a ačkoliv už jsem si myslela, že v mém oboru nelze nic moc dalšího vymyslet, to, co mi bylo posláno do cesty, je naprosto super. Až zpracuji, přidám report. A věřím, že i výsledky.

Říkala jsem dnes svému muži, který je ryze praktický a pragmatický, o tom nádherném čtení na poslání dnešní slečny. Jakože on tyhle věci fakt přechází s určitým despektem racionálního muže, uznale kývl a řekl „To je dobrý.“ A když on řekne o něčem, že je to dobrý, tak je to sakra dobrý. Navrhovala jsem mu už kdysi, že by také mohl ke Světle. Tehdy to zamluvil. Dnes mi sám od sebe řekl: „Hele, jak jsi mi tehdy říkala, ať jdu ke Světle, tak zkus to nejdřív ty a když uvidím, že to funguje, nechám tam klidně celou výplatu.“
Usmála jsem se. Přemýšlí o tom. Přemýšlejte o tom také. Protože to znamená, že přemýšlíte o sobě. A přemýšlet o sobě – kdo jsme, kde jsme, kam, s čím a s kým jdeme, co chceme a co nechceme – to je začátek. Poněvadž každá otázka dřív nebo později dojde odpovědi.

A když zaslechnete odpověď z hloubi sebe a nerozumíte, nezoufejte. Myslím, že dnes už s klidným svědomím mohu říct, že Světla je mimořádný tlumočník.

 

Rozárka
Komentářů
Share
Světla Hoření